Krakow Restaurant italian Cuisine

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród licznych wariantów, jakie proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i duża porcja zdrowia.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom restauracja włoska, kojarzy się głównie z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Podczas gdy włoskie gotowanie to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe włoskie jedzenie

Pasty są podstawą włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. Gdzie zjeść w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to znacznie więcej niż tylko pizza i makaron. To również risotto, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – np. granita czy zabaglione. Odwiedzając restaurację włoską nie można nie spróbować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film