opony rowerowe duro

Motocykliści lub kierowcy rozmaitego typu aut perfekcyjnie wiedzą, że aby móc upajać się swoim pojazdem w czasie sezonu (czy to letniego, czy też zimowego), należy go przyzwoicie przygotować. Sporo osób jednakże nie stosuje tożsamej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi swojego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opony rowerowe duro

Chociaż rower to nie samochód ani motocykl, skutkiem tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać podczas przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej należałoby się jej przyjrzeć i skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zadbać przed zaczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nadmiernie luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go należycie naciągnąć. Ponadto należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odszukamy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W przypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie chcemy przecież, aby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, w następstwie tego należy spowodować poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką należałoby sprawić luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy znajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Oprócz tego należałoby uczynić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie trzeba wykonać przed pierwszą przejażdżką. Po zimie należałoby też rower dokumentnie umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie odpowiedniej chroniony w czasie całego sezonu.