portal kobiecych inspiracji

Przebojowa na emeryturze
Wiek tak w samej rzeczy to wyłącznie numer. Masz prawo mieć 55 lat, niemniej jednak wyglądać na 40 oraz czuć się na 35. Jednak możesz również mieć 50 lat, jakkolwiek wyglądać i czuć się na 65. Wszystko to ma związek z tym, jak porządnie dbasz o własne ciało oraz co robisz, żeby pozostać aktywną.

o kobietach

Aktywność fizyczna – czy już za późno, by rozpocząć?
Jeśli chodzi o ćwiczenia, wiele osób zakłada, że jeśli nie było się aktywną figurą w wieku 20, 30 lub też 40 lat, nie ma sensu zaczynać mając ich 50, a nawet później. Na szczęście to po prostu nieprawda. Nigdy nie jest za późno na zainicjowanie wdrożenia do własnego życia ćwiczeń! Rozpoczęcie rutyny treningowej może wspomóc w rozwiązaniu co niektórych problemów spowodowanych absencją aktywności i ogólnie uczynić, iż poczujesz się dobrze.
Korzyści z ćwiczeń dla kobiet na emeryturze są przeróżne! Od około 50 roku życia przeciętna jednostka traci około 1 procent mięśni każdego roku – chodzi o to, iż nie musisz godzić się na tak postępującą utratę mięśni. To naturalnie dzięki ćwiczeniom możesz przywrócić utracone mięśnie, nawet zbliżając się do setki. Korzyści z treningów nie kończą się na ulepszeniu masy mięśniowej i siły. Co poniektóre typy ćwiczeń mogą też pomóc poprawić zdrowie kości.
Utrata kości i osteoporoza nie są pewne. Wykonywanie treningów obciążających, które zmuszają Cię do działania wbrew siłom grawitacji, ma prawo poprawić gęstość kości oraz zmniejszyć niebezpieczeństwo jej rozpadu. Gdy przyjrzeć się jeszcze i innym pożytkom płynącym z ćwiczeń, potrafią one również ciężko zmniejszyć częste symptomy menopauzy, jak wzrost masy ciała ludzkiego.